2011. november 30., szerda

Advent Bécsben

Idén is megcsodálhattuk a bécsi adventi vásárt, bár a célunk nem ez volt, de erről majd később. Kivételesen hétköznap voltunk, így végre volt alkalmunk látni is a standokat és nem kellett annyit tülekedni. Két napot töltöttünk Bécsben, végigjártunk a kedvenc vásárainkat, majd felfedeztünk olyan helyeket, ahol még nem jártunk. Még a hadtörténeti múzeumot is megnéztük, sokat villamosoztunk meg metróztunk, így sok helyre eljutottunk, kicsit jobban megismertük a várost.


Jól telt a két nap, annak ellenére, hogy nagyon rosszul indult. 10 évvel ezelőtt szerettem bele az Incubus zenekarba, meg is mutatom, hogy melyik szám volt, amit először hallottam-láttam. Azóta is minden vágyam volt, hogy lássam őket élőben. És végre sikerült jegyet vennünk a bécsi koncertre. Ennyi év után nagyon rosszul érintett, hogy betegség miatt lemondták a koncertet, de mivel már minden be volt fizetve, elmentünk Bécsbe.


2011. november 27., vasárnap

Adventi koszorú kicsit másképp

Colette indított egy adventi játékot, melyben arra buzdított mindenkit, hogy készítsünk újrahasznosított alapanyagokból adventi koszorút.
Ihletet kaptam én is, így született meg idei koszorúm, ami kivételesen fenyőágak nélkül készült, de szerintem így is igazán szép lett.

Alapnak egy régi, sok mindent megélt koszorúalapot használtam, amit spárgával tekertem be. Erre a mécsesek mellett (amiket konyhai papírtörlő gurigából készült emelvényre tettem) papírvirágok kerültek, gyönggyel díszítve (itt felhasználhattam azokból a rossz minőségű gyöngyökből, amiket még nem volt szívem kidobni) majd a karácsonyi hatás érdekében alufóliából készítettem ezüst ágacskákat.
Látogassatok el Colettehez és nézzetek szét a sok gyönyörű recycling koszorú között!

2011. november 18., péntek

Köd

Hideg, ködös reggelre ébredtünk ma, ami csak nem akar elmúlni. Nem szeretetm az ilyen időjárást, de azért néha szép is tud lenni a köd.
Mint például mikor még október 23-án a Kékesen jártunk, ami sűrű ködbe burkolózott. Rejtélyes és kicsit félelmetes volt az erdő, jó volt látni ezt az arcát is.






És inspirálhat is a ködös-fagyos idő, mint ahogyan ez a kis válogatás is bizonyítja, sok tehetséges magyar alkotó munkáival!

2011. november 9., szerda

Adventi játék

Colette egy igazán izgalmas játékot talált ki, amivel együtt készülhetünk az adventra: készíts újrahasznosított adventi koszorút! A képre kattintva olvashatjátok Colette blogjában a szabályokat.


Nálunk az elmúlt 2 évben ugyanolyan típusú koszorú volt, itt az ideje egy kis újításnak! Egyébként bizonyos szempontból újrahasznosított volt: gyöngyökkel díszítettem :)

Egyébként az én játékomra jelentkeztetek már? Akár két eséllyel is indulhattok, részletek: ITT.

2011. november 3., csütörtök

Karácsonyi rendelések

Hihetetlenül gyorsan közeleg szerintem a karácsony, ezért az lenne a kérésem, hogy aki rendelni szeretne valamit karácsonyra és szeretné, hogy biztosan elkészüljön, az november 15-ig jelezze nekem!

Igyekszem új dolgokat is feltölteni, de örömmel fogadom az egyedi megrendeléseket is! Kindle tok is rendelhető, a már elkészültekhez hasonló vagy egyéni elképzelés szerinti, régi, billentyűzetes és új, billentyűzet nélküli Kindle-hez is!

2011. november 1., kedd

JÁTÉK INDUL!!!!!

Elértük a Facebook-on a 800 rajongót, így nyereményjátékot indítottam. A múltkori nagy sikerre való tekintettel, egy szerencsé nyertes ismét a kedvenc [csé:jé] ékszerét, táskáját vagy Kindle-tokját nyerheti meg! Nem kell mást tenni, mint a képre kattintani a játék eléréséhez!


Bloggerek figyelem! Még egy eséllyel gazdagabbak lehettek, ha nem csak a Facebook-on, hanem itt is játszotok! A teendő a következő: tegyétek ki a blogotokban a játék felhívást (ezt vagy a Facebook-osat) majd az alábbi gombra kattintva töltsétek ki a jelentkezési lapot!


Egy kis segítség:
Facebook link: 

Sok szerencsét!

2011. október 26., szerda

Akartok játszani?

Rég volt már játék, úgyhogy gondoltam itt az ideje! Ha elérjük a Facebook-on a 800-at, indul is a játék! Minél többen lájkoljátok, ajánljátok ismerőseiteknek és osztjátok meg, annál hamarabb lehet majd a szerencsés nyertes egy [csé:jé] ékszer, táska vagy Kindle-tok boldog tulajdonosa!


2011. október 4., kedd

Keddi kedvenc: Férfiaknak - Tuesday Favourites: For him

Alapvetően nőies holmikat szoktam összeválogatni itt a kedvencek között, úgyhogy jöjjön most valami pasis is! Szuper kézzel készült dolgokat lehet ám találni a párunk számára is, akár a külföldi, akár a hazai kínálatban. Következzen akkor hát két válogatás, szuper őszi holmikkal pasiknak! És az én egyetlen pasis holmim, egy fekete, szürke varrással díszített Kindle tok, megvásárolható a Meskán.

1. Övcsatbolt 2. Égszerész 3. ROZITÍV (Ötletek Boltja) 4. Capmaci (Ötletek Boltja)


You can't find too many things for men among my creations or in my treasuries, so I decided to make a Tuesday favourite selection also for them! So if you want to surprise your husband/boyfriend with something handmade, you can find cool autumn items on Etsy or in the Hungarian shops. And I show you my only for men thing: a black and grey Kindle case.

2011. szeptember 28., szerda

Színes szerda - Colorful Wednesday

A múlt heti őszi színekkel nem volt nehéz dolgom, gyorsan meg is született három nyaklánc. Mindháromnál bőrrel dolgoztam ezúttal, és egy kicsit visszanyúltam a gyökerekhez, ovális medál, gyöngyből fűzött lánc.

Most egy kis vidám színpárosítás következik, kék-sárga-lila, amiből talán a kék-sárga lesz a befutó, mindenesetre a válogatás ezekkel készült, méghozzá csupa-csupa baglyos holmiból.


Last week's autumn colors inspired me and I made three necklaces, really fast. All of them has a leather caboshon and I've got back to basics, with the oval pendants and beaded chains.

For this week the palette enerator chose for me the yellow-blue-purple trio, from which I like blue and yellow the most and have a treasury from these colors, full with owls.

2011. szeptember 27., kedd

Keddi kedvenc: Lovagok&sárkányok - Tuesday Favourites: Knights and dragons

Ismét a hétvége inspirálta a mai válogatást: Visegrádon jártunk, megnéztük a Fellegvárat is, a vár és az ott látott lovagos kiállítás adta az ötletet. A Fellegvárban valamikor régen voltam csak, egészen elképesztő a kilátás, nagyon élveztem. Remélem még nincs vége a napfényes hétvégéknek és tudunk még kirándulni :)



Today's treasury was inspired by our weekend trip: we visited Visegrád, a lovely place by the Danube and it's Citadel, where also a knight exhibiton took place. The view from the Citadel is breathtaking, it's worth visiting when you visit Hungary, it's not far from Budapest. I hope that the sunny weekends aren't over yet and we can go to a trip this week, too.

2011. szeptember 22., csütörtök

Színes szerda - Colorful Wednesday

Igen, tudom, hogy már csütörtök van, de tegnap nem tudtam már megírni ezt a bejegyzést. De jobb későn mint soha, nem igaz?
Szóval akkor nézzük mit dobott a gép: most úgy döntöttem nem komplementer színekkel játszok, így jött ki a barna-zöld-kék hármas, jó kis őszi színek.



A múltkori piros-kék kombináció azért jól feladta nekem a leckét, nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz. Mondjuk a piros soha nem tartozott a kedvenc színeim közé... De végül aztán elindult bennem valami és két alkotás is született: egy korallokkal díszített gyűrű és egy rózsás nyaklánc. 


I know that it's already Thursday but I didn't have enough time yesterday to write this post. I've managed to make my color palette and the treasury yesterday evening and now I've made a photo of my supplies. 
This time I won't work with complemetary colors but with this nics autumn palette: green-brown-blue.
The red-blue color combination from 2 weeks ago meant a hard time for me: red wasn't ever my favourite color. But I1m very pruod of myself as a managed to make a ring and a necklace also!

2011. szeptember 20., kedd

Keddi kedvenc: Párnacsata - Tuesday Favourites: Pillow fight

Puha párnák, repkedő tollak - lehet, hogy a mai borongós reggelt inkább az ágyban tölteném :)


1. Naturita    2. edinalaszlo (csak 4 párna van a boltjában, de nagyon különlegesek!)


És bár nem párnák és nem tollak, egy csokorba szedtem nektek néhány fekete-fehér dolgomat, megtaláljátok őket a Meskán!



Soft pillows, flying feather - I'd rather spend this cloudy day in my bed :)
And let me show you my black-and white things too, you can find the braided neclace on Etsy!

2011. szeptember 15., csütörtök

Színes szerda helyett... - Instead of Colorful Wednesday...

Elmaradt tegnap a színes szerda bejegyzés, (kivételesen :) nem lustaság miatt. A múlt heti piros-kék színkombinációs alkotás még nem készült el, megrendeléseken dolgoztam/dolgozom ugyanis, meg is mutogatok pár dolgot. Készültek könyves fülbevalók és nyaklánc, egy elveszett fülbevaló pótlása most pedig Kindle tokokat varrok éppen. Így aztán nem választottam új színt, marad a múlt heti kihívás számomra.


Yesterday whas Wednesday but I haven't made a new color palette and a new treasury, but this time not because I was lazy. I'm working on custom orders: mini book earrings and necklaces, Kindle cases. So I have the same challenge until next week: the blue-red color combination. 

2011. szeptember 13., kedd

Keddi kedvenc: Hajókázás - Tuesday Favourite: Boat trip

A hétvégi hajókázás adta a témát a mai válogatáshoz, csodás nyugtató hangulatot árasztó kék és szürke alkotásokat találtam, remélem nektek is tetszik!




Weekend's boat trip inspired today's collections, I found beautiful relaxing items in grey and blue. I hope you like them too!

2011. szeptember 12., hétfő

Ilyen egy igazán jó hétvége :) - A real good weekend

Egy kis képes beszámoló a hétvégéről, amit nagyon élveztem, feltöltött energiával. Csodálatos volt az idő, sokat voltunk a levegőn, élveztük még ezt a kis nyarat.
Szombaton itt Budakeszin tettünk egy hatalmas sétát, a Mammutfenyőknél és a környéken. Aki még nem járt itt, annak egyébként nagyon tudom ajánlani, mert bár nekem nem jelentnek újdonságot, hiszen majd minden nap látom őket, mégis mindig rácsodálkozom milyen szépek. Úgyhogy igazán remek kirándulóhely, a zöld + jelzésnek köszönhetően pedig más látnivalókkal is összeköthető, egy jó kis túra kerekedhet belőle. Fotózgattam is, játszottam a makróval, íme egy kis válogatás:


Vasárnap pedig végre megvalósult egy régóta tervezett program: hajókirándulásra mentünk Vácra. Nem is gondoltam, hogy ilyen sokan lesznek a hajón, de azért szerencsére szuper helyünk volt, hátul, kint, de árnyékban. Nagyon tetszett végig a Duna-part, és aztán Vác is. Nem jártam még eddig itt, igazán szép hely, a főtér pedig tényleg elképesztő, világszínvonalú. A program előre tervezett része volt a Desszertszalon meglátogatása is. Gondoltam, hogy nem lesz olcsó de 7-800 forintos sütiáraktól azért dobtam egy hátast. Végül fagyira és Csík-somlóira esett a választás, isteniek voltak. 


I had a real good weekend: the sun was shining, it was summer again, maybe for the last time this year. We spent a lot of time in the nature, it was very energizing. On Saturday we made a big walk around our home in the woods where there are two big mammoth pines. On Sunday we went to a boat trip on the Danube to Vác, which is a beautiful city not far from Budapest. It's baroque main square is beautiful and it has a super confectionery named Dessert Salon.